ceskyenglishdeutsch
roman 3
   
Mgr. Roman Žižlavský

Vyrostl jsem na jižní Moravě, poté jsem se přesunul do Prahy a jejího okolí. Vystudoval jsem teologii a psychosociální studia na Husitské teologické fakultě UK. Vystřídal jsem různorodé práce – jak v sociální sféře, tak na vlastní noze. V současné době pracuji s duševně nemocnými. Mám dlouholeté zkušenosti v oblasti meditací, vnitřního rozvoje, spirituality, strávil jsem několik měsíců meditací v klášterech v Barmě a v Thajsku, cestoval jsem několikrát po Indii. Mám také osobní zkušenosti s hlubokou psychospirituální krizí, úzkostmi a dalšími náročnými procesy. Poslední roky se zaměřuji spíše na praktickou, uzemněnou stránku života. O buddhistické meditaci, filosofii, sebepoznání a zážitcích z kláštera mi vyšlo několik knih. Vydal jsem i nějaké své povídky ve sbírce Blásnění. Mé texty s psychologickou tematikou můžete nalézt na webu Psychologie.cz.
V současnosti jsem ve výcviku v integrativní gestalt terapii. Kromě ní mě inspiruje C.G.Jung a buddhistický přístup. Čerpám z vlastní zkušenosti s prací s náročnými tématy a hlavně se snažím ke každému člověku přistupovat s otevřenou, vnímavou myslí a pochopením pro těžkosti a křehkost naší psychiky.

Terapie a osobní poradenství

Strach je přirozenou reakcí na to, že se přibližujeme pravdě.“ Phema Čhödrön

Každý občas zažíváme náročné období. Mohou nás zahltit úzkosti, pochybnosti, podivné stavy. Tápeme kudy se dál vydat, jak se vyznat sám v sobě, jak zdravě fungovat ve vztazích, jak zvládnout krize. V takových časech je na místě mít někoho kdo nás vyslechne, poskytne nám podporu, nabídne možnost nových náhledů, posunu v uvědomění své situace. Společně můžeme vytvořit prostor pro změnu.

Můžeme se společně věnovat tématům:

  • Úzkosti, strach, panické ataky

  • Krize: psychospirituální, životní, vztahové a jiné

  • Hledání smyslu a místa ve světě

  • Orientace v sobě samém, zacházení s neobvyklými prožitky

  • Spiritualita, všímavost, meditace

  • Rozpoznání a práce se spirituálním bypassem

  • Dospívání


Kontakt
Telefon: 608570980
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ceník
600 Kč / 50 min ONLINE
800 Kč / 50 min osobně
Číslo účtu: 670100-2200180295 / 6210 (mBank)

Nižší ceny jsou dány tím, že nemám zatím ukončen psychoterapeutický výcvik. Kvalitu svých služeb prověřuji na pravidelné supervizi.