ceskyenglishdeutsch
jung worm Snová skupina
Práce se sny, aktivní imaginací, nevědomím, stínem a jinými archetypy podle C. G. Junga
8 večerních seminářů v Lávce

Seminář bude zaměřený sebezkušenostně. Hlavní pozornost bude věnována práci se sny a s aktivní imaginací. Tato praktická práce bude propojována s teorií analytické psychologie, pozornost bude věnována například archetypům stínu, animy a anima.

Pravidelný dialog mezi naším vědomým postojem a posly, které nám posílá naše nevědomí, je podle jungovské psychologie základním předpokladem zdravého a plného duševního života. Takovými posly z nevědomí jsou především sny, ale lze tak vnímat i situace každodenního života, pokud se nám je podaří propojit se symbolickým životem.

Na semináři budeme pracovat na jedné straně se sny účastníků, kdy nepůjde ani tak o to sny interpretovat, jako spíše dát život tomu, co přinášejí. Vedle snů budeme pracovat také s imaginacemi, které budeme používat tak, aby otevřely témata, kterým se chceme věnovat, nebo aby rozvíjely materiál oživený nějkým snem. Velkou pozornost přitom budeme věnovat následnému zpracovávání obsahů snů i imaginací. Na následujícím setkání se budeme vracet k zážitkům z minulého semináře a zpracovávat je z hlediska jungovské psychologie.

Seminář je určen pro zájemce, kteří by se chtěli naučit lépe si porozumět pomocí práce s vlastním nevědomím. Určitá zkušenost s prací se sny je vítána.


Termín: aktuálně není vypsán žádný termín
Místo: Centrum Lávka, Kafkova 10, Praha 6 - Dejvice
Cena: 5000 Kč (8 večerních setkání)
Počet účastníků: max. 11

  přihláška 


Další jungovské semináře v Lávce

► Práce se sny - víkendový kurz
► 
Úvod do analytické psychologie C. G. Junga - víkendový kurz
► Nevědomí - cyklus 8 večerních seminářů
Setkání se stínem - víkendový kurz
Anima & Animus - víkendový kurz