ceskyenglishdeutsch
olive grove
  Mindfulness & jóga | 10-denní pobyt na Korfu | srpen-září 2020


Pojetí: Kombinace mindfulness a jógy - nejen ve formě fyzických cvičení, ale též praktické jógové filozofie. Prohloubení mindfulness praxe v intenzívnějším formátu než skýtá základní výcvik. Propojení mysli a těla v uvolněné a hřejivé atmosféře středozemního ostrova.
Program: Každý den dopolední a podvěčerní blok (90 min) věnovaný józe, mindfulness cvičením, meditacím, přednáškám a sdílení. Zároveň bude ponechán prostor pro individuální praxi i volný prostor na procházky, plavání, spánek, jídlo... aby vše plynulo v uvolněnosti a pohodě.

Místo konání: Korfu, poblíž vesničky Karousades na severním pobřeží jednoho z nejkrásnějších řeckých ostrovů (mezi městy Sidari a Kassiopi)
Termín: 2020 (bude upřesněno)
LektořiJan Honzík & Andrea Terra
Délka kurzu: 10 dní (včetně příletu a odletu)
Počet účastníků: max. 15 (nepředpokládá se předchozí zkušenost a mindfulness či jógou, vhodné i pro začátečníky)

Cena kurzu: 13.500 Kč
Cena zahrnuje: ubytování, společný transfer z a na letiště na Korfu, program kurzu, individuální konzultace.
Cena nezahrnuje: letenku, cestovní pojištění, stravu, individuální lekce jógy a masáže.
Cena letenky: 7-8.000 Kč (dle včasnosti nákupu)

Ubytování a místo: Máme k dispozici dům se čtyřmi apartmány. Každý apartmán je pro 4-5 osob a má 2 ložnice (na jednom pokoji jsou tedy ubytovány 2-3 osoby). Apartmány jsou vybavené kuchyňkou, koupelnou s WC a sprchou či vanou, s balkonem nebo terasou. Dům se nachází mezi olivovými háji asi 300 metrů od moře, s málo navštěvovanou písečnou pláží.
Strava: Individuálně. Nedaleko od domu se nachází příjemná taverna a po pláži se dá dojít k několika dalším tavernám. Možné si připravit jídlo v apartmánu.

 Přihlášení 
Pokud máte o pobyt zájem, pošlete nám nezávaznou přihlášku  zde 

Ohlasy z pobytu 2018

"Retreat u moře s Honzou a Anýz překonal moje očekávání. Spojení meditace a jógy v nádherném, klidném a jednoduchém prostředí dodalo pobytu obrovský půvab. Všechno a všichni plynuly v harmonii s místem i lektory. Velice kladně hodnotím a zároveň děkuji za osobní přístup a konzultace, které jsem mohla využít. Získala jsem větší klid a napojení na sebe a své tělo."
~ Jana Ohanková, terapeutka a autorka projektu Moje zdrojovna, janaohankova.cz

"Na jaře jsem dostal mailem pozvánku na akci Mindfulness & Yoga Korfu. Byla to pro mne trochu nezvyklá kombinace. Jana Honzíka znám mnoho let a vím, že má vše promyšleno. Proto jsem si řekl, že to zkusím a podívám se do mého oblíbeného Řecka a přidám k tomu zajímavou náplň.
Deset dní proběhlo a je těžké vyjádřit mé zážitky. Ono to prostě jen tak plynulo a vše se krásně hlaďounce spojovalo a doplňovalo. Co z toho vytáhnout? To je opravdu těžké. Andrea nás sváděla a inspirovala k józe; bylo to energetické, naše těla se nejen protahovala a sledovala své možnosti, ale navíc získala novou citlivost o tom, co se vůbec v těle a v návazně v mysli děje. Od té doby dělám většinu činností prostě jinak. Na to krásně navázala meditace a hlavně Honzovo moudré povídání a sdílení našich zážitků a otázek. Mnoho starých otázek se mi uzavřelo, mnoho nových otevřelo jako inspirace do dalšího života. Vše v nádherné zahradě s fíkovníky, citronovníky a olivovníky v klidu na konci světa pár metrů od klidné pláže, kde jsme vychutnávali jak moře, tak kouzelné východy a západy slunce nad Jónskými ostrovy. To jsme si doplnili večerními návštěvami v místních tavernách, kdy jsme při pohledu na moře vychutnávali řecké speciality.
A to hlavní: Vytvořila se tam nádherná parta složená z osobností, které se doplňovaly, sdílely své životní zkušenosti i čerstvé zážitky z pobytu. Prostě, ještě jednou: vše si mile, hlaďoučce a v jednom celku plynulo. Jen tak. Za mne velké poděkování Andree, Honzovi, kamarádkám a kamarádům z pobytu, majitelce apartmánů paní Afroditě, Řecku." ~ Zdeněk Mengler

"V první řadě děkuji za nápad tuto akci vůbec uskutečnit. Spojení pobytu u moře s jógou a meditací mi přišel jako ideální kombinace. Před odjezdem jsem znala jen Honzu a věděla, co od něj můžu očekávat. Andreu jsem neznala vůbec, s jógou se kamarádím už léta a říkala jsem si, že mě nová lektorka nemůže překvapit. A jak jsem se zmýlila! Mám pocit, že teprve s Andreou jsem poznala, co je vlastně jóga, co je to vnímat svoje tělo, hledat odpovědi v sobě a nespoléhat se na ostatní. Jako kdybych otevřela dveře do nové místnosti, která je trochu neznámá, trochu tajemná a zároveň lákavá, plná nových věcí a možností. Meditace s Honzou krásně navázala na lekce s Andreou a vše se tak krásně kompletovalo. Moje díky ale patří i skvělé partě lidí, která se sešla a vzájemně inspirovala. Pokud to jen trochu půjde a stejná akce se uskuteční v příštím roce, moc ráda se opět zúčastním." ~ Adéla Karinová

   Foto z místa

485206 kopie

667609 kopie

669614

240889

20180902 095347

děkuji vám, že tento kurz pořádáte, mně rozhodně prospěl. Jsem vnímavější ke svým pocitům, možná je všechny ještě nečtu správně, ale je mi rozhodně lépe. Jako bych postupně rozebírala zeď, cihlu po cihle, a za tou zdí je krásný prostor, který jsem zabarikádovala, aby jej nikdo nemohl narušit (a tím mi ublížit), ale současně jsem s ním ztratila kontakt i já sama. Je mi lépe.